Coraz więcej sanitariatów publicznych w Polsce

Miejsc w których udostępnia się sanitariaty dla ogółu jest coraz więcej. Są to kina, teatry, kluby, puby, restauracje, ale także stacje benzynowe, na których to jeszcze w latach 90-tych WC wcale nie było standardem.

Coraz wyższa jakość infrastruktury publicznej w naszym kraju nie omija również toalet ogólnodostępnych. Naturalnie i w tej dziedzinie jak nieomal w każdej dziedzinie są różne standardy. Natomiast jeżeli chodzi o standard higieny w takich miejscach, w porównaniu do choćby lat 80-tych ubiegłego stulecia sytuacja zmieniła się radykalnie na korzyść. Wpływ ma na to przede wszystkim konkurencja na rynku i też to że prywatna właściciele dbają o swoją własność a to co pozostało publiczne jest poddane publicznej ocenie.

Poziom czystości konkretnego sanitariatu zależy nade wszystko od wagi jaką do utrzymania porządku przywiązuje właściciel tego konkretnego miejsca. Ubikacja nieestetyczna może skutecznie zniechęcić konsumentów do następnych wizyt i po prostu źle świadczy o właścicielu.

W miejscach publicznych można spotkać często sanitariaty na nader wysokim poziomie, i to zarówno pod względem schludności, oprzyrządowania jak i całego wystroju.

Toalety w miejscach publicznych, takich jak chociażby stacje benzynowe, kina, galerie handlowe są bardzo często eksploatowane bardzo intensywnie, zatem służby odpowiedzialne za zachowanie czystości powinny codziennie doprowadzać te pomieszczenia do porządku. Niedbalstwo jednego dnia widać w takim miejscu bardzo wyraźnie.

Schematyczne wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak umywalki, muszle klozetowe, pisuary, podajniki ręczników, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.

Różne standardy wyposażenia toalet publicznych na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to nader praktyczne urządzenie pozwalające na higieniczne wysuszenie rąk. Suszenie polega na działaniu odpowiednio mocnego nurtu ciepłego powietrza. Uruchomienie odbywa się częstokroć na zasadzie fotokomórki – należy ustawić dłonie w prawidłowym miejscu. Bywają również włączniki na przycisk. Modeli suszarek do rąk jest bardzo mnogo, większość funkcjonuje jednakże w podobny sposób – tzn.: jest jeden wylot powietrza. Spotkać można również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na dłonie z dwóch stron.

Jak prawdopodobnie we większości gatunków urządzeń nabyć można suszarki z trochę gorszych surowców, niejednokrotnie plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów mocniejszych przykładowo z obudową metalową.

metalowe suszarki do rąk