Donice betonowe – wady i zalety

Taras, balkon czy kawałek trawnika – nieważne, gdzie, istotne, by było wygodnie i pięknie. Jeżeli lubisz wypoczywać w ogrodzie, ale brak ci okresu na pielęgnowanie ozdobnych roślin gruntowych, postaw na donice.

Są znakomitym rozwiązaniem również dla małych, jak oraz dużych ogrodów w każdym stylu. Donice betonowe robią w zeszłych latach furorę i są coraz chętniej kupowanym elementem wystroju. Ich główną zaletą jest przede wszystkim trwałość. Dodatkowo, dzięki wysokiej odporności na mróz, mogą mieszkać w jednym miejscu przez wiele lat. Ma więc miejsce zwłaszcza, jak wybierzesz modele duże i ciężkie. Kolejna zaleta to proces starzenia się tej dekoracji. O ile donice plastikowe mogą pod wpływem promieniowania słonecznego i deszczu tracić kolor, o tyle te betonowe z biegiem czasu stają się coraz piękniejsze. Może porastać je mech, który dodaje niepowtarzalnego uroku, a delikatne zmiany w kolorystyce wyglądają fenomenalnie w ogrodach o charakterze naturalnym. Warto podkreślić, iż beton nie pozwala na kumulację wody, stąd lepiej sprawdza się do uprawy roślin, które są wrażliwe na jej nadmiar. Zarówno latem, jak i zimą. Wadą donic wykonanych z betonu że stanowić ich waga, która znacząco utrudnia ich przesuwanie i przenoszenie. Unikniesz a tego problemu, jak wcześniej skrupulatnie przemyślisz to, jak twój ogród wyglądać również w przyszłości. Możesz również skorzystać z mniejszych rozmiarów, biorąc pod uwagę fakt, iż nawet rośliny mrozoodporne lepiej radzą sobie zimą w pojemnikach o większej objętości. Donice betonowe to dekoracja i praktyczne wyposażenie dla Twojego ogrodu. 

Donice lechuza to interesująca opcja. 

 Na zdjęcia mogą być różne donice – nie tylko z betonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>