Jakim sposobem oszacować koszt zbudowania domu?

Bez powodu na to, jak precyzyjny lub zorientowany na szczegóły jesteś na etapach planowania, musisz pamiętać, że może dojść do nieoczekiwanego przekroczenia kosztów. Bezpieczną praktyką jest odłożenie około 10 bądź nawet 15% na nieprzewidziane wydatki, by mieć pewność, że jesteś pieniądze na pokrycie wszelkich przekroczeń.

Istnieje dużo czynników, które działają na koszty budowy domu, a oszacowanie kosztów że być niełatwym zadaniem.

Najszybszym sposobem oszacowania kosztów budowy domu jest znalezienie podobnych domów w okolicy, które są taki sam ogólny wygląd i rozmiar jak ten, który chcesz zbudować. Następnie weź cenę sprzedaży pomniejszoną o koszt gruntu, a otrzymasz zgrubne i szybkie oszacowanie kosztów budowy. Nie stanowi to oczywiście nauka ścisła, ale przestrzegając tej podstawowej zasady, będziesz w stanie uzyskać przybliżone oszacowanie.

Jeśli dom, z którym porównujesz, został zbudowany parę lat temu, to powinieneś uwzględnić koszt aprecjacji ze względu na wzrost kosztów robocizny i materiałów o 2 do 5% w skali roku.

Możesz samemu policzyć koszt wszystkich materiałów i elementów np.: kleje przemysłowe , cegły, deski, okna itp.

Na koszty budowy domu również wpływa charakterystyka wnętrza domu. Załóżmy że chcesz całkowicie umeblowaną piwnicę i dom, to już zrobi znaczną różnicę.. Należy to zawrzeć w kosztorysie.

Innym sposobem jest skorzystanie z usłudze firmy budowlanej. Jeśli wskażesz im typ domu, który Cię interesuje, powinni stanowić w stanie szybko oszacować. Zwykle, ze względu na myśl oraz doświadczenie, ich oszacowanie że stanowić niezwykle podobne do rzeczywistego kosztu budowy.

A jeśli dom, który planujesz zbudować, różni się od tego, który jest wzniesiony w Twojej okolicy? Tutaj jest wskazówka. Przejdź do trybu online i wpisz terminy plany domów lub plany domów. Znajdziesz wiele witryn, które oferują tysiące planów domów. Możesz wyszukiwać według typu, rozmiaru, liczby pokoi itp., A za niską cenę możesz pobrać plan. Następnie poproś przyjazną firmę budowlaną o wycenę.

Jeszcze innym sposobem jest użycie zestawów do budowy domu. Ponownie przejdź do trybu online i wpisz zestawy do budowy domu. Istnieje sporo firm oferujących zestawy do budowy domu, które zawierają wszystko (z wyjątkiem robocizny), czego potrzebujesz do budowy domu. Następnie poproś firmę budowlaną o wycenę kosztów robocizny. Koszty robocizny stanowią znaczną część kosztów budowy naszego domu, a jeśli jesteś doświadczenie, użycie zestawu do budowy domu i samodzielne zbudowanie go może znacznie obniżyć oszacowanie.

Koszty budowy domu nierzadko mogą być nader trudne do ustalenia. Ale jeśli zastosujesz niektóre z opisanych powyżej metod, będąc oczywistymi i zorientowanymi na szczegóły, będziesz w bycie nader dokładnie oszacować koszty budowy własnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>