Minerały – niezbędne dla zdrowia

Minerały są tak samo istotne jak witaminy, jeżeli chodzi o ogólny stan zdrowia oraz dobre samopoczucie. Albowiem wszystkie czynności enzymatyczne w organizmie wymagają minerałów, bez nich organizm nie byłby w stanie używać witamin oraz pozostałych składników odżywczych. Wapń, magnez, chrom, żelazo, selen i cynk to tylko parę z wielu minerałów niezbędnych do zachowania zdrowia.

Korzyści

– utrzymuje zdrowe kości, narządy i tkanki

– reguluje napięcie mięśniowe

– pomaga w tworzeniu kości i krwinek

Zobacz:https://www.drlesniak.pl/

Od lat rynek suplementów jest zdominowany przez witaminy, ale witaminy oraz aminokwasy są bezużyteczne bez minerałów, ponieważ wszystkie działania enzymów obejmują minerały. Minerały dla zdrowych kości, narządów i tkanek są potrzebne do utrzymania delikatnej równowagi płynów komórkowych, do robienia kości i komórek krwi, do zapewnienia elektrochemicznej aktywności nerwów i do regulacji napięcia i aktywności mięśni (w tym mięśni narządów, takich jak serce, żołądek) , wątroba itp.)

Minerały działają jako katalizatory wielu reakcji biologicznych w organizmie, w tym reakcji mięśni, przekazywania informacji przez układ nerwowy, produkcji hormonów, trawienia i wykorzystania składników odżywczych w pożywieniu.

Minerały są przechowywane głównie w kościach i tkance mięśniowej, więc istnieje możliwość wystąpienia toksyczności. Ryzyko toksyczności wzrasta, jak jeden wyizolowany minerał jest spożywany bez żadnych wspomagających kofaktorów odżywczych. Takie sytuacje toksyczności mineralnej są dość rzadkie, albowiem poziomy toksyczności kumulują się wyłącznie wtedy, gdy znaczne przedawkowania utrzymują się przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>