Informacje na temat witaminy K

Witamina K jest niezbędna do krzepnięcia krwi i naprawy urazów. Ilekroć dana osoba posiada krwawiącą ranę, to witamina K ta we krwi zatrzymuje krwawienie i umożliwia szybkie zagojenie większości drobnych skaleczeń.

Istnieją trzy różne formy witaminy K. Pierwszym wariantem witaminy K jest witamina K1, znana i jako filochinon. Jest to forma witaminy K, która stoi w produktach roślinnych. Witamina K znajdująca się w pokarmach roślinnych. Drugą formą witaminy K jest witamina K2, czyli menachinon. Ten typ witaminy K jest wykonywany przez przyjazne bakterie w jelitach. Po trzecie, istnieje witamina K3, która jest też znana jako menadion a jest tak sztuczną formą witaminy K. Wszystkie trzy rodzaje witamin K trafiają do wątroby, gdzie jest używana do robienia substancji krzepnięcia krwi.

Najlepszym naturalnym źródłem witaminy K są zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak. Wszelako, ponieważ przyjazne bakterie w jelicie są jedną z form witaminy K, niezwykle rzadko zdarza się, żeby dana osoba miała niedobór witaminy K, a to suplementy witaminy K nie są potrzebne większości ludzi.

Oprócz głównej funkcji wspomagania krzepnięcia krwi, witamina K, a konkretnie witamina K1, odgrywa znaczącą funkcję w ciągu budowy kości. Ta witamina K jest konieczna do zatrzymywania wapnia w kościach i redystrybucji go tam, gdzie jest potrzebny.

Chociaż niedobór witaminy K jest stosunkowo rzadki, niektóre grupy osób mogą na to mieć. Noworodki mogą nie mieć odpowiedniej ilości witaminy K, bowiem mają niewystarczającą liczbę bakterii w jelitach, aby ją wyprodukować. W stosunku z tymże większość noworodków w krajach rozwiniętych otrzymuje zastrzyk witaminy K, ażeby zapewnić im powrót do naturalnego procesu. To dobry przypadek, kiedy suplement witaminy K będzie używany przez większość ludzi przez całe życie. Wszelako przedłużony cykl antybiotyków może iść do niedoboru witaminy K, albowiem antybiotyki zabijają bakterie jelitowe, a i te, które są wyleczyć. Ponownie, można podać suplement witaminy K, jeśli cykl antybiotyków musi być przez długi czas.

https://urolog-warszawa.pl/nietrzymanie-moczu-leczenie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>