Projektowanie basenu

Dziś wybory dotyczące nowej konstrukcji basenu mogą być przytłaczające, jedynymi ograniczeniami są budżet i wielkość obszaru, który masz na basen. Baseny stawały się coraz bardziej przedłużeniem osobowości. Kiedyś był to basen, był to cementowy prostokąt z obrzeżem z płytek i cementowym zwieńczeniem otaczającym cały basen, płytki koniec, głęboki koniec, a może trampolinę i zjeżdżalnię. Cóż, dzisiejsze baseny nie przypominają tych, które niektóre wydają się być wzięte prosto z jakiejś ustronnej tropikalnej wyspy na południowym Pacyfiku, wraz z jacuzzi, wodospadem i bujną roślinnością.

Istnieją trzy podstawowe możliwości, jeśli chodzi o konstrukcję basenu w dzisiejszych czasach: z betonu, włókna szklanego i winylu. Beton, znany również jako konstrukcja z betonu natryskowego lub Gunite, jest obecnie najdroższą, a także najbardziej konfigurowalną i najtrwalszą formą konstrukcji. Betonowy basen można zbudować w prawie mrówkowym kształcie, który chcesz, szukając kształtu gwiazdy, a może potrzebujesz niestandardowego kształtu, aby ominąć naturalną przeszkodę dobrze z betonem, to nie jest problem.

Baseny z włókna szklanego są obecnie prawdopodobnie najpopularniejszym rodzajem basenów gruntowych na rynku, są znacznie tańsze niż basen betonowy i wymagają znacznie mniej czasu na montaż. Baseny z włókna szklanego są wykonywane na miejscu i są dostarczane w jednym kawałku do Twojej lokalizacji, zwykle basen z włókna szklanego w ziemi można zainstalować w ciągu jednego dnia. Ustawienie filtra, podgrzewacza i wykonanie okapu wokół basenu zajmie więcej czasu, ale ogólne ramy czasowe budowy są znacznie krótsze niż w przypadku niestandardowego basenu koncertowego, nie jest niemożliwe zainstalowanie basenu z włókna szklanego, wykonanie okapu i zagospodarowanie terenu w użyciu w ciągu kilku tygodni.

Trzeci typ basenu gruntowego to basen winylowy, zazwyczaj stalowa skorupa, która w formie basenu jest instalowana w ziemi, a na stalową formę tworzącą basen rozprowadzany jest winylowy koc lub pokrycie. Te typy basenów zanikały wraz z pojawieniem się jednoczęściowych basenów z włókna szklanego, ale niektóre zalety basenu winylowego to rozmiar i koszt, zazwyczaj basen winylowy jest większy niż basen z włókna szklanego. wyciek w basenie wyciek można załatać po znalezieniu wycieku.

To tylko podstawowe informacje na temat tego, co jest dostępne na dzisiejszym rynku w basenach i wannach z hydromasażem, na które warto zwrócić uwagę architekta krajobrazu podczas projektowania obszaru basenu. Możesz również wybrać się na pokaz domowy, aby zobaczyć, co jest najlepsze dla Twoich potrzeb.

mieszkania od dewelopera Warszawa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>