Świetne własności lawendy

Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin wywodzących się z regionu Morza Śródziemnego. Teraz jej uprawy spotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła gigantyczną popularność jako roślina lecznicza. W jakich sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Jakie czynniki sprawiły, że ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim urodne kwiaty, będące źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

Kwiaty na urodziny
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego środka na uspokojenie, tudzież ci, którym życie utrudniają przykre kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się rewelacyjnie sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są idealnym dodatkiem do potraw z mięs, ich obecność niejednokrotnie uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy z ryb. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>