Afrykańskie mango

Jednym ze komponentów które czynią z afrykańskiego mango roślinę sprzyjającą zdrowiu a jednocześnie wspierającą w odchudzaniu są polifenole. Są to związki o działaniu mocno antyoksydacyjnym. Polifenole powodują spalanie nagromadzonego w organizmie tłuszczu.

Afrykańskie drzewo mango wzrasta w tropikalnych lasach Afryki. Roślina jest ponad to uprawiane w gospodarstwach w środkowej i zachodniej części kontynentu afrykańskiego. opisywane drzewo rośnie od 10 do 40 m wysokości. Butelkowe liście są gęste. Drzewo dojrzewa i rozpoczyna kwitnienie w wieku od 10 do 15 lat.

Wiele badań wskazuje na ewentualne wykorzystanie przemysłowe opisywanej rośliny w produkcji żywności, kosmetyków i produktów farmaceutycznych.


https://maxisuplementy.pl/african-mango-opinie-i-efekty/


Cechy

Badania nad opisywanym drzewem wykazały korzystny wpływ w walce z cukrzycą i otyłością, a także właściwości przeciwbakteryjne, antybólowe i przeciwutleniające.

Działanie przeciwbólowe

Roślina wykazuje także cechy przeciwbólowe.

Działanie przeciwutleniające

Opisywana roślina ma właściwości przeciwutleniające.

Działanie przeciwbakteryjne

Liście rośliny i korzenie wykazują działanie przeciwbakteryjne.

Roślina może być pomocna w walce z cukrzycą

Badania na zwierzętach wykazały właściwości obniżające stężenia glukozy co ma znaczenie w walce z cukrzycą,
Badania kliniczne udowodniły obniżenie u pacjentów glukozy we krwi.

Otyłość
Afrykańskie mango posiada właściwości odchudzające.

Skład

Nasiona są dobrym źródłem składników odżywczych, zawierających witaminy i minerały, takie jak wapń, magnez, potas, sód, fosfor i żelazo.

Afrykańskie mango jest popularnym środkiem na odchudzanie. Pomaga także w wypadkach gdy tracenie wagi idzie nader trudno.